Severní Wales: Tipy co navštívit v severním Walesu & deníček (část 2.)

Na fotce je zachyceno jedno přenádherné místečko v Anglesey – South Stack. Najdete ho blízko Holyhead.

Normálně je zde tráva smaragdově zelená, ale po těch vlnách horka to v celé Británii připomíná spíše savanu než rozlehlé úrodné pláně. 😀

Bacha na racky, jsou dost drzí a rádi si pochutnají na vaší svačině. 😀 Nachází se zde i ptačí observatoř. Na útesu se to jen hemží různými druhy.

Kolem moře najdete spoustu malebných městeček.

Poté jsme se z pobřeží vydali kousek do vnitrozemí navštívit bývalý měděný důl – Parys Mountain u Amlwch (ne, toto není překlep ale opravdový název města – ach, ta velština). Tento pozoruhodný důl vás omráčí nejen svými barvami, ale také faktem, že to kdysi býval největší měďěný důl na světě.

Pak už přišel čas na to vrátit se do kempu… Ráno nás opět pozdravila klasická britská mlha, sbalili jsme naše saky paky a vyrazili do městečka, o kterém jste možná už něco slyšeli. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Asi ani nemusím psát, pro co je toto městečko známé. 😀 Výslovnost si můžete pustit TADY.

Rozhodli jsme se i přes nepříznivé počasí pokračovat v poznávání krás Anglesey. Náš další cíl bylo pobřežní městěčko Beaumaris, které bylo vystavěno v bažinách, proto také (z fr.) dostalo své jméno. Známé je především svými pastelovými budovami a nedostavěným hradem, který byl vystavěn na příkaz Edwarda I., který dobyl Wales ve 13.st.

Na nedělním trhu se mi naskytla příležitost podržet si a pohladit sovičku. Seznamte se – Gandalf.

Poslední zastávka v Anglesey – Red Wharf Bay.

A tady už v dálce vidíme Caernarfon Castle, který najdete i na seznamu UNESCO. K tomuto místu se váže spousta legend a tajů.

Moc se mi zde líbilo velice interaktivní sdělení informací o hradu. Třeba na obrovském plátně se zde promítá film o historii hradu atd.

Nastal čas vydat se dál. A to na poloostrov Llyn. Připravte se na úzké uličky a spoustu couvání. Ale když překonáte takto strastiplnou cestu, za odměnu se vám naskytnou nádherné výhledy na moře. A taky zde můžete navštívit rozkošný domeček, jehož historie se datuje do 14.-15.st. Samozřejmě postupem času si to tam řada původních obyvatelů zařídila po svém. Nicméně, i tak jsem se zde cítila jako v jednom z filmů Kouzelné chůvy Nanny McPhee. 😀

Plas yn Rhiw

A to už se náš výlet pomalu chýlil ke konci. Avšak po cestě zpět jsme se ještě zastavili na dvou místečkách.

Úžásné podhorské městečko v parku Snowdonia. Ty uniformní domečky jsou jako celek prostě překrásné.

Aqueduct Pontcysyllte

Nevím jak jsem na to přišla, ale byla jsem skálopevně přesvědčená, že to je ten VIAdukt z Harryho Pottera… Fanouškovská láska naprosto zaslepila můj rozum. Tedy, Harry P. viadukt se nachází na severu Skotska. Čekalo mě trpké vystřízlivění, když jsme tam dorazili. 😀 Ale i tak je krajina kolem, a i akvadukt samotný, úžasný.

Tak co říkáte na krásy severního Walesu? 🙂 Doufám, že se vám tato minisérie líbila. 😉

Share: