Čokoládové crinkle sušenky recept/ Chocolate Crinkle Cookies recipe

Jestli máte rádi brownies, tyto sušenky si zamilujete. Navíc jsou jednoduché na přípravu, chutnají výtečně a vypadají drsňácky (proto ten romantický styl a růže na fotce ;))

♡ 1 hrníček polohrubé mouky

♡ 1/2 hrníčku neslazeného kakaa

♡ 1 lžička prášku do pečiva

♡ 1/4 lžičky soli

♡ 1/2 hrníčku třtinové cukru (může být i normální) – jestli máte rádi sladší, můžete dát i 3/4

♡  1/4 rostlinného oleje (doporučuji olivový)

♡ 2 větší vejce

♡ 1 lžička vanilkového aroma (extrakt je ještě lepší)

♡ 1 šálek práškového cukru (na závěr)

Smíchejte mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl ve střední misce. Na chvíli odložte.

V mixéru smíchejte olej a třtinový cukr. Mixujte asi 2 minutky dokud není směs nadýchaná (když mixujete třtinový cukr, bude nadýchaná v rámci možností :D). Postupně přidejte vejce, jedno po druhém. Poté přidejte vanilkový extrakt/aroma a celou směs zmixujte dohromady. Nakonec postupně vsypávejte obsah misky, kterou jste si připravili hned na začátku.

Dejte hotové těsto do misky, přikryjte potravinovou fólií a vložte ho vychladit do ledničky minimálně na 2 hodiny. Maximálně však 24 hodin.

Předehřejte troubu na 175 stupňů celsia. Zformujte těsto do malých kuliček (asi průměr 2,5 cm – nebo podle vás :)), obalte celý povrch kuličky v práškovém cukru a pokládejte na plech vystlaný pečícím papírem. (Sušenky nabydou, takže dodržujte určité vzdálenosti mezi nimi. Nechcete přece sušenkové mutanty ;))

Pečte asi 15 minut. (Doba pečení dosti záleží na velikosti vaších kuliček.) Poté je nechte vychladnout na plechu další 3 minutky.

Originální recept: Gimmesomeoven

Share: